میمون ها گردو ها را رها نمیکنند ، شما چطور؟

میمون ها گردو ها را رها نمیکنند ، شما چطور؟Reviewed by میر ناصر جعفری on Aug 19Rating: 5.0میمون ها گردو ها را رها نمیکنند ، شما چطور؟

انسان ها یا با رویاهاشون زندگی می کنند یا با ترس هاشون؟ رویای تحصیلات عالی ، رویای همسر خوب ، رویای ماشین ،خانه ، ویلا و …. ترس از بیکاری ، ترس از مسخره شدن توسط دیگران ، ترس از عقب ماندن نسبت به دیگران و ….برای مثال شما در انتخاب شغل آینده تان دو راه پیش رو دارید :

  1. کارآفرین باشید.

  2. استخدام شوید.

 

رویایی توی سرت داری؟

 

کارآفرین ها معمولا با رویاهایشان زندگی میکنند و در حالی که فعلا هیچ خبری از درآمد ،امنیت شغلی و آینده ی روشن نیست قدم در مسیری می گذارند که به پایان راه با تمام وجود ایمان دارند.رویای کسب و کار عالی چیزی نیست که در اواسط راه و بعد از هموار شدن مسیر در ذهن کارآفرین شکل بگیرد بلکه قبل از اینکه اثری از نتایج عالی باشد،کارآفرین با تمام وجود با آن رویا زندگی می کرده است.

کریستین رونالدو در حالی که جایزه توپ طلای  خود را دست گرفته با چشمان خیس خاطره ای را تعریف می کند که همه را تحت تاثیر قرار می دهد : وقتی بچه بودم به پدرم گفتم که وقتی بزرگ شدم خانه ای مثل خانه مایکل جکسون خواهم خرید.پدرم گفت که کریس اون خونه ها مال آدمایی مثل ما نیست.امروز من خونه ای بهتر از خونه مایکل جکسون دارم ولی پدرم دیگه نیست و یا کاندالیزا رایس وزیر امور خارجه ایالات متحده میگوید وقتی بچه بودم پدرم من رو به مدرسه میرسوند و کاخ سفید در مسیر مدرسه ام بود.وقتی از کنار کاخ سفید میگذشتیم پدرم به من میگفت که اینجا محل کار آینده ی توست.

و اما کسانی هم هستند که با ترس هایشان زندگی می کنند.افرادی که اینگونه زندگی می کنند هیچ وقت شخصیت شناخته شده ای نخواهند شد بنابراین نمی توانم مثالی از چهره ای معروف برایتان بیاورم.اما اگر به اطرافتان نگاهی بیندازید بسیاری از این آدم ها را خواهید دید.یکی از مهم ترین ویژگی های چنین افرادی این است که حاضر نیستند برای به دست آوردن چیزی ، چیز دیگری را از دست بدهند.برای مثال کسی که به تحصیلات عالی فکر میکند باید بی خوابی های شبانه را و زحمت روزانه را با جان ودل پذیرا باشد.

اما باید به یک نکته اساسی نیز دقت کرد که گاهی اوقات ما چیزی را از دست می دهیم که ارزشش خیلی بیشتر از آن چیزیست که به دست می آوریم.برای مثال فردی را در نظر بگیرید که تمام زندگی ،خانواده ،دوستان و خودش را فدا کند تا به آزادی مالی برسدو وقتی که به این نقطه رسید متوجه شود که این آزادی مالی در کنار خانواده لذت بخش است و حال خانواده ای برای او نمانده است.

هندی ها میوه مغزداری مثل گردو را در کوزهای با دهانه تنک میریزند به طوری که میمون فقط یک دست خود را بتواند به داخل آن ببرد.میمون بیچاره پس از برداشتن گردو دیگر نمی تواند با دست پر ،دستش را از کوزه بیرون بیاورد.بنابراین دو راه بیشتر ندارد ، میتواند با رها کردن گردو آزاد شود یا اینکه گردو را محکم بگیرد و کماکان در دام بماند.میمون ها اغلب راه دوم را انتخاب می کنند.

ما به چه چسبیده ایم؟ یادمان باشد تا زمانی که رهایش نکرده ایم در دام خواهیم بود و خبری از آزادی نخواهد بود.

 

رویاهات رو به واقعیت تبدیل کن

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.